Okazałe zwycięstwo..

• autor: victoria8, 2014-10-06 21:50

Victoria Zawonia przed własną publicznościom wysoko ograła Widawę Kiełczów, dzięki czemu wskoczyła na 3.miejsce w ogólnej klasyfikacji. Już w swojej pierwszej akcji, która potoczyła się prawą stroną, gospodarze objęli prowadzenie. Dośrodkowanie przez Wawszczyka do Dawida Kmiecia, który odegrał jeszcze do Wiatra, a ten z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Kontroli nad meczem po objęciu prowadzenia nie przejęli jednak piłkarze Victorii. Po niecelnym zagraniu obrońcy do pomocnika, piłkę przejęli rywale, podprowadzili pod pole karne i oddali strzał, po którym futbolówka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi napastnika, który celnym uderzeniem dał Widawie wyrównanie. Kilka chwil później, w kontrataku znaleźli się goście, napastnik znalazł się na czystej pozycji, jednak bramkarz Zawoni faulował rywala i sędzia odgwizdał rzut karny. Piotr Mazur okazał się lepszy od egzekutora "jedenastki", broniąc jego strzał, jednak odbita piłka niefortunnie trafiła pod nogi napastnika, który za drugim razem już się nie pomylił i dał prowadzenie drużynie z Kiełczowa.  Niekorzystny wynik dobrze wpłynął na gospodarzy. Ich gra znacznie się ożywiła, co pozwoliło na zdobycie kolejnych bramek. Znów akcja prawą stroną, kolejne dogranie Wawszczyka do Kmiecia, który tym razem sam, strzałem z pierwszej piłki, trafia do bramki. Mamy 30 minute i rzut rożny dla Zawonii. Wrzutka w pole karne, w zamieszaniu do dogodnej pozycji dochodzi Mateusz Wawszczyk i strzela 3, bramkę dla Victorii. Gospodarze nie zwalniają i konsekwentnie starają się budować kolejne akcję. Dochodzi do rzutu wolnego, po faulu na Wawszczyku. Woźniak markuje wrzutkę i krótko zagrywa do Kameli, ten mocnym strzałem zza pola karnego nie daje bramkarzowi szans i daje dwubramkowe prowadzenie. Wynikiem 4:2 kończy się pierwsza połowa. Początek drugiej części to istny popis gry zespołowej w wykonaniu gospodarzy. Niespełna kilka minut i Wawszczyk w indywidualnej akcji ogrywa defensywę gości strzelając kolejną bramkę dla Victorii. Za chwilę ten sam zawodnik posyła piłkę do Świdzińskiego, który mógł pokonać bramkarza, jednak goalkeeper był na miejscu i obronił mocny strzał. Kolejne minuty upływają i kolejnymi atakami piłkarze nękają gości z Kiełczowa. Tym razem akcja Świdzińskiego kończy się rzutem karnym, po zagraniu ręką jednego z obrońców, a Wiatr pewnie wykorzystuje "jedenastkę". W 65 minucie Mateusz Wawszczyk w samodzielnej akcji przedarł się przez obronę gości, przerzucił piłkę nad bramkarzem, ale trafił w poprzeczkę, jednak Przemysław Wiatr był na miejscu i dobijając ustrzelił w tym meczu hat-tricka. W końcówce spotkania, w szeregi gospodarzy wdarło się rozluźnienie wynikające z wysokiego prowadzenia, co wykorzystali rywale. Dwukrotnie Mazur bronił strzały jednak w pierwszej jak i w drugiej akcji napastnik znajdował się bliżej bramki i dobijał piłkę do siatki. W konsekwencji z wyniku 7:2 zrobiło się 7:4 i po ostatniej bramce sędzia odgwizdał koniec spotkania. Wysoka wygrana bardzo cieszy, jednak drużyna musi popracować jeszcze nad koncentracją. W najbliższą niedziele na Victorie czeka druga drużyna Łoziny. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11:00 w Łozinie. Serdecznie zapraszamy.

Przemysław Wiatr 3' 65' 70'

Dawid Kmieć 20'

Mateusz Wawszczyk 30'

Patryk Kamela 40'

Paweł Wawszczyk 50'

autor: ~teim 2014-10-07 15:45:11

avatar Szkoda,że sprawozdawca nie zaznaczył,że po faulu bramkarza na rzut karny dla gości,faulujący bramkarz gospodarzy nie zobaczył nawet żółtej kartki,choć powinien dostać czerwoną jak to się dzieje w takich przypadkach.Natomiast zawodnik Widawy za nastrzeloną rękę ujrzał ,,żółtko",nie wspominając o karnym.Bądż obiektywniejszy jeśli puszczasz to w obieg.
Pozdrawiam.
Sympatyk futbolu od ekstraklasy do ,,C" klasy.

autor: ~sprawozdawca 2014-10-07 20:22:53

avatar Nie w mojej kwestii jest wystawianie zawodnikom kartek, ani chociażby rozliczanie sędziów za ich nie wystawienie.Poza tym, jeżeli już miałbym być bardziej drobiazgowy i obiektywny, napisałbym, że jeżeli już był jakikolwiek faul bramkarza to na pewno nie w polu karnym. Bramkarz sfaulował naszego obrońce, który wpadł w napastnika Widawy i według sędziego był to rzut karny. Drogi sympatyku, proszę zapoznaj się z obecnymi zasadami piłki nożnej, w których jest wyraźnie napisane, że każde zagranie ręką będzie przez sędziów odgwizdywane, nie ma czegoś takiego jak "nastrzelona ręka". Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie poszkodowany werdyktami sędziów, nie mniej jednak nie widzę powodów by mówić o nich na tym forum, ponieważ drużyna Victorii była lepsza na boisku i zasłużenie wygrała.