statystyki szczegółowe

Aktualności

Remis na zakończenie..

• autor: victoria8, 2014-06-22 21:16

W ostatnim meczu debiutanckiego sezonu w A-klasie piłkarzom z Zawonii przyszło zmierzyć się z przeciwnikiem z Kuźniczyska. Pierwsza część spotkania nie zachwycała pod względem wypracowanych sytuacji czy też dynamicznej i ciekawej gry. Obie drużyny kończyły swoje ataki pod polem karnym przeciwnika, a strzałów była jak na lekarstwo. Drugą połowę zdecydowanie lepiej zaczęli piłkarze Błysku. W 50 minucie w kontrataku wymienili 3 podania i napastnik znalazł się w sytuacji, która pozwoliła mu pokona bramkarza gospodarzy. Victoria próbowała szybko odpowiedzieć, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. W 70 minucie rywale wywalczyli rzut wolny, dośrodkowanie w pole karne, zgranie głową do napastnika, który podwyższył na 2:0. Od momentu straty drugiego gola, Zawonia zaczęła grać żywiej i konsekwentniej w ataku. W 80 minucie do  strzeleckiej sytuacji doszedł Kmieć, uderzył piłkę z 20 metra, która odbiła się jeszcze od obrońcy, myląc bramkarza i wpadła do siatki. Końcówka meczu należała już do gospodarzy, których nie satysfakcjonowała jedna bramka. W 85 minucie akcja prawą stroną, której efektem było dośrodkowanie w pole karne przez Dawida Kmiecie, a formalności dopełnił Kamil Świdziński, który zamykając akcję, lewą nogą przebił się przez rękawice bramkarza i zdobył wyrównującą bramkę. Gospodarze wierzyli, że mecz można jeszcze wygrać, ale próby ataku kończyły okazywały się nieskuteczne i obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.