statystyki szczegółowe

Aktualności

Komplet punktów z Krzyżanowicami..

• autor: victoria8, 2014-05-04 13:52

Po porażce z Pawłowicami 4:0 przyszła pora na spotkanie z 13. w tabeli drużyną LKS-u Krzyżanowice. Od pierwszych minut widoczne było, że goście nie przyjechali grać otwartego futbolu i nastawili się . Piłkarze z Zawonii przejęli dominacje i większość czasu przebywali na połowie rywala. Dużo akcji prawą stroną, jednak za każdym razem brakowało celnego wykończenia. Przeciwnicy starali się jedynie długimi podaniami uruchomić swoich napastników jednak dobrze współpracująca obrona często  łapała w pułapki ofsajdowe. W pierwszej połowie żadne ataki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i utrzymywał się bezbramkowy remis. Druga część meczu to diametralna zmiana w zachowaniu piłkarzy Victorii. Wysoki pressing, szybsza gra i znacznie więcej sytuacji. W 60 minucie obrońca fauluje Woźniaka w polu karnym, a pewnym egzekutorem okazuje się Wiatr. Kilkanaście minut później dochodzi do stuprocentowej sytuacji, ale gości ratuje bramkarz. Na drugą bramkę musieliśmy czekać do 75 minuty, akcja środkiem boiska, tam piłkę przechwycił Majcherek, który zmienił Dawida Kmiecia i prostopadłym zagraniem otworzył drogę do bramki Wawszczykowi, który mocnym strzałem nie dał bramkarzowi szans. Gra gospodarzy była lepsza pod każdym względem, czego skutkiem było trzecie trafienie. Piłka wrzucona przez Mateusza Kmiecia na klatkę Wiatra, który obrócił się w  polu karnym i strzelił tuż przy słupku. Za kilka minut atak Krzyżanowic, który zatrzymała defensywa, a piłkę przejął Świdziński, który samotnie przebiegł pół boiska i w sytuacji sam na sam pewnym strzałem strzelił swoją pierwszą bramkę dla Zawonii. Za chwilę sędzie skończył mecz, a piłkarze Zawonii świętowali zdobycie kolejnych punktów.  Za tydzień wyjazdowy mecz do Prusic, który rozpocznie się o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy